Haberler

Kula, Aydınlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi işbirliği ile ilçenin cadde ve sokak aydınlatmalarına ek olarak park ve camileri de aydınlattı. Yapılan ışıklandırma çalışmalarının ardından geceleri ışıl ışıl bir görüntü kazanan camiler ve parklar, bulunduğu bölgeye de farklı bir hava kattı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi işbirliği ile yapılan ışıklandırma çalışmaları kapsamında Kula’da birçok cadde ve sokak, 17 cami, 1 türbe ve 7 park aydınlığa kavuştu. Yapılan ışıklandırma çalışmaları neticesinde farklı bir konsepte kavuşan türbe, cami, park ve caddeler vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Cami, türbe ve parkların aydınlatılmasından sonra yol yapım, peyzaj çalışmaları ve çevre düzenlemesi biten Turgut Özal Bulvarı, Yunus Emre, Tabduk Emre, Mehmet Akif Ersoy ve Mevlana Caddeleri de aydınlatılarak geceleri hem görsel konfor hem de vatandaşların güvenliği sağlanmış oldu.

Başkan Tosun: “Aydınlık Mekanlardan Aydınlık Yarınlara’’
Aydınlatma çalışması yapılan noktalarda incelemelerde bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaptığı açıklamada şunları söyledi: " İbadethaneler, parklar, meydan, cadde ve sokaklar bir şehrin vazgeçilmez sosyal yaşam alanlarıdır. Bu güzel ilçenin sakinlerini ve mekânlarını aydınlık yarınlara ulaştırmayı kendimize hep görev ediniyoruz. Bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kula’nın Değişimi Devam Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, Kula’nın sosyal ve mimari yapı yönünden bir değişim süreci içerisinde olduğunu belirtti. Başkan Ergün, "Manisa’da ışıklandırma çalışmaları her geçen gün yenilerinin eklenmesiyle artmaya devam ediyor. İnancımızı yaşadığımız alan olan camiler, günlük hayatımızda uğrak noktamız olan parklar, caddeler ve sokaklardan vatandaşlarımızın en iyi şekilde istifade edebilmesi adına aydınlatma çalışmalarına her ilçede olduğu gibi Kula'da da devam ediyoruz. Kulalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

 

Aydınlatılması Yapılan Caddeler

Yunus Emre Caddesi
Tabduk Emre Caddesi
Mehmet Akif Ersoy Caddesi
Mevlana Caddesi

Turgut Özal Bulvarı


Aydınlatılması Yapılan Parklar

Şehit Polis Lokman Çankaya Parkı

Halil Esendağ-Selçuk Duracık Parkı

Şehit Fatih Yağcı Parkı

Muhsin Yazıcıoğlu Parkı

Alançeşme Parkı

Şehitlik Parkı

Karayolu Parkı

 

Aydınlatılması Yapılan Camiler

Kavacık Mahallesi Camii

Emre Mahallesi (Türbe)

Emre Mahallesi Carullah bin Süleyman Camii

Kurşunlu Camii

Süleyman Şah Camii

Hz. Ömer Camii

Ortaköy Mahallesi Camii

Sarnıç Mahallesi Camii

Yurtbaşı Mahallesi Camii

Esenyazı Mahallesi  (Asar Bağlısı) Camii

Saraçlar Mahallesi Camii

Hacıtufan Mahallesi Camii

Sandal Eski Camii

Sandal Yeni Camii

Börtlüce Mahallesi Camii

Şehitlioğlu Mahallesi Camii

Balıbey Mahallesi Camii

Çiftçi İbrahim Mahallesi Camii

28.9.2016