Haberler

Yanık Ülke Konutları Hızla Yükseliyor

 Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi işbirliğinde Kula’daki tarihi evler için başlatılan dev restorasyon hamlesi kapsamında 21 Kasım 2016 tarihinde temeli atılan Yanık Ülke Konutları’nın inşaat çalışmaları devam ediyor. 


Tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle dört mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kula’nın konaklama sorunu çözüme kavuşuyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi, ilçedeki 20 tarihi evi satın alıp,  butik otel olarak ilçe turizmine kazandırmayı hedefliyor. Kula’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklamasına uygun olan tarihi evlerin kamulaştırması noktasında ev sahiplerinin mağdur olmaması için hayata geçirilen ve inşaatı devam eden 32 dairelik Yanık Ülke Konutları hızla yükseliyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un 21 Kasım 2016’da birlikte temelini attığı Yanık Ülke Konutları kısa sürede tamamlanarak sahiplerine kavuşacak.

Başkan Tosun, “Bu Akılcı Proje İle İki Sorunu Birden Çözeceğiz’’
Kula’nın önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ve konaklama yerlerinin azlığından dolayı yaşanan sıkıntıları aşmaya çalıştıklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Manisa Büyükşehir Belediyemizle birlikte turistik konaklamaya uygun tarihi evlerimizi restore ederek turizme kazandıracağız. Bu konuda satın alacağımız tarihi binaların sahiplerini mağdur etmemek adına Yanık Ülke Konutları projemizi hayata geçirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile birlikte temelini attığımız bu güzel projemiz 3 bin 252 metrekarelik alan üzerinde 2 bloktan oluşuyor. Toplamda 32 daireden oluşan bu akılcı proje ile iki sorunu birden çözüyoruz. Hem satın alacağımız tarihi evlerde yaşayan hemşerilerimizi mağdur etmeyecek hem de restorasyon çalışmalarına hız kazandıracağız. Kula’nın yarınları için üretmeye ve çalışmaya geçmişten kalan sıkıntıları aşmaya tüm gayretimizle devam ediyoruz. Bu duygularla Yanık Ülke Konutları’nın Kula için hayırlara vesile olmasını diliyor, bu konutlara yerleşecek hemşerilerimizin ise ömür boyu sıcak yuvalarında huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum” diye konuştu.

31.1.2017