Haberler

Jeopark Belediyespor’un Efeler Ligi Fikstürü Belli Oldu

Jeopark Belediyespor’un Efeler Ligi Fikstürü Belli Oldu

2017-2018 Türkiye Voleybol Federasyonu Efeler Ligi fikstürü Ankara çekildi. Ligin ilk haftasında Ziraat Bankası’yla karşılaşacak olan Efeler Ligi’nin yeni ekibi Jeopark Kula Belediyespor,  bu yılda ligin zirvesinde söz sahibi olmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz Yıl TVF 1. Liginde gurubunu şampiyon tamamlayarak finallerde Efeler Ligi’ne yükselme başarısı gösteren Jeopark Kula Belediyespor’un yeni sezon fikstürü belli oldu. Türkiye Voleybol Federayonu (TVF) Efeler Ligi ve Sultanlar Ligi’nin 2017-2018 sezonu fikstürü Ankara Volley Hotel'de çekildi. Kura çekimine, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz ile ligde mücadele edecek diğer takımların temsilcileri katıldı. 12 Takımın yer aldığı Efeler Ligi’nde mücadele edecek Jeopark Kula Belediyespor, ilk maçını Ziraat Bankası ile oynayacak. Sezon boyunca güçlü rakiplerle zirve yarışı içerisinde olacak Ege Temsilcisi Jeopark Kula Belediyespor, 4. Haftada Beşiktaş, 7. Haftada Fenerbahçe, 10 Hafta ise Galatasaray ile karşılaşacak. Efeler Ligi'nde 1. Devre Karşılaşmaları 24 Eylül - 26 Kasım 2017 tarihleri arasında, 2. Devre karşılaşmaları 06 Ocak - 24 Şubat 2018 tarihleri arasında, Play-off karşılaşmaları 2018’in Mart ve Nisan ayında, Baraj Etabı karşılaşmaları ise 2018’in Mart ayında oynanacak.

Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz, fikstür çekiminin ardından yaptığı açıklamada, güzel bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek şunları ifade etti: "2017-2018 sezonunun çok güzel geçeceğine inanıyorum. Efeler Ligi’ne yeni katılan Jeopark Kula Belediyespor Voleybol takımımız, tecrübeli oyunculardan kurulu lig seviyesinde güçlü bir takım. Bu sezona başlamadan önce gerekli, takviyelerimizi ve hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah, bu fikstür bizim için hayırlısı olur. Bütün sezon boyunca centilmenlik içinde, oyuncuların sakatlık yaşamayacağı bir sezon geçirmeyi diliyorum."

 

 

8.8.2017