Haberler

Esenyazı Mahallesi Yeniliklerle Buluşuyor

 Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ ve Kula Belediyesi işbirliğinde yürütülen çalışmalarla Esenyazı Mahallesi yeniden şekilleniyor.

 Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ ve Kula Belediyesi işbirliğinde yapılan çalışmalarla Esenyazı Mahallesi’ne içme suyu hattı, kanalizasyon hattı, kilit parke taş döşeme çalışmaları, düzenlenen hizmet başlangıç programı ile başladı. Programa, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Milliyetçi Hareket partisi (MHP) İlçe Başkanı Nazım Baytok, Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faik Şentürk, Kula Belediye Meclis Üyeleri Vedat Yılmaz, İlyas Macun, Mehmet Karaayak, Nafiz Aydın, MASKİ İlçe Şefi Adem Zobudoğuş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon İşleri Müdür yardımcısı Cihan Biçer ve mahalle sakinleri katıldı. Program öncesi Esenyazı Mahalle Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından Kula Belediyesi tarafından pilav ve ayran ikramı yapıldı. Kurban kesimi ve dualar eşliğinde başlayan çalışmalar kapsamında, Esenyazı Mahallesi’ne 6 Bin 500 metre içme suyu hattı, 7 Bin 252 metre kanalizasyon hattı ve 26 Bin metrekare kilit parke taş döşenecek. İlk çalışmayı başlatan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, vatandaşlarla istişarede bulunarak istek ve taleplerini dinledi. Yapılacak olan çalışmaların şimdiden hayırlı olmasını dileyen Başkan Tosun, beraberindekilerle birlikte mahalleyi de gezerek vatandaşlara hizmetlerin müjdesini verdi. Esenyazı Mahalle sakinleri ise yapılacak hizmetler için Başkan Tosun’a teşekkür etti.

 

 Başkan Tosun; “Şehir Merkezinden Farkı Kalmayacak”

 

Esenyazı Mahallesi’ne yıllardır yapılamayan hizmetleri götürdüklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Kula’nın tüm mahallelerinde olduğu gibi Esenyazı mahallesinde de yenilik çalışmalarına başladık. Esenyazı Mahallesi’nin altyapı ve üstyapı sorunları en kısa zamanda hayata geçirilen proje ile çözüme kavuşacak.  Yapılacak olan kanalizasyon, içme suyu hattı, kilit parke taş döşeme çalışmaları ile Esenyazı’nın şehir merkezinden farkı kalmayacak. İnşallah Manisa Büyükşehir ile birlikte yapacağımız ortak işlerle daha birçok mahallemiz daha rahat yaşanabilir, modern bir kimlik kazanacak. Bu hizmetlerin Kulamıza gelmesinde büyük destekleri olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Rabbim, hizmetlerimizi daim kılsın” diye konuştu.

1.12.2017