Haberler

Başkan Tosun’dan, Dünya Kadınlar Günü’nde Anlamlı Ziyaret

 Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde eğitim kurumları, işyerleri ve belediyede görev yapan kadın personeller kadınları ziyaret ederek kadınların gününü kutladı. 
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tekstilde çalışan kadınları ayrıca 1 Nolu Sağlık Ocağı ve Sabuncuoğlu Eczanesi, Zafer İlkokulu öğretmenleri, okuma yazma kursiyeri olan kadınları, Yunus Emre Anadolu Lisesi öğretmenlerini ve Kula Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi’nde çalışan kadın personelleri ziyaret etti. Başkan Tosun’a ziyaretlerde, Kula Belediye Meclis Üyesi Vedat Yılmaz ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinasyon İşleri Müdürü Faik Şentürk eşlik etti. Başkan Tosun ve Meclis Üyesi Yılmaz, ziyarette bulundukları yerlerde kadınlara günün anısına menekşe armağan etti. Başkan Tosun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle toplumda sevginin ve barışın simgesi olan kadınlarla buluşma ve sohbet etme imkanı bulduklarını ifade ederek, kadınların gününün sadece 8 Mart olmadığını her günün kadınlar günü olduğunun önemini vurguladı. Kadınların tek tek gününü kutlayan Başkan Tosun, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Başkan Tosun; “ Kadınlarımızı Yüceltmeliyiz”

Kadınların varlıklarıyla dünyanın denge taşı olduklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Bugün, gelecek neslimizin devamını sağlayan, çalışkanlığı, fedakarlığı ve üretkenliği ile öne çıkan kadınlarımızın günü. Bir toplumda kadınlara değer verilmez ve yüceltilmezse o toplumda birlik ve beraberlik kalmaz. Kadınlarımızı desteklemeli ve onlara saygı duymalıyız. Kadınlarımız sayesinde yetişen genç nesillerimizin ilk öğretmenlerinin annelerinin olduğunu unutmamalıyız. Çalıştığımız her alanda kadınlarımız da yer verilmeli ve onların fikirlerinden yararlanılmalıdır. Cins ayrımı yapmadan toplumda birlik ve beraberlik içinde yaşamalıyız. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin’ sözlerinden anlaşılacağı gibi kadınlarımızı yükseltmeliyiz bilgi yüklü kadınlar yetişsin ve onların yetiştirdikleri evlatlar vatanına, milletine sahip çıkan bilinçli gençler olsun. Ben doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutlarım” dedi.

9.3.2018