Haberler

Kula Belediyesi ile Aksa Enerji Arasında Doğalgaz İşbirliği Protokolü İmzalandı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) nüfusu 20 bin ve üzerinde olan ilçelere doğalgaz götürülmesi planlaması kapsamında, lisans alanına dahil edilen Kula doğalgaz yatırımı için Kula Belediyesi ile Aksa Enerji Arasında Doğalgaz İşbirliği Protokolü İmzalandı.

 22.10.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan ve mevcut merkez nüfusu 20 Bin ve üzeri ilçelere de doğalgaz ulaştırılması kapsamında Kula Belediyesi ile Aksa Enerji arasında doğalgaz işbirliği protokolü imzalandı. Kula Belediyesi Başkanlık makamında yapılan doğalgaz imza protokolüne Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Aksa Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran, Manisa Büyükşehir ve Kula Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Basın Mensupları katıldı. Doğalgaz çalışmaları kapsamında Kula’ya 25 Milyon TL’lik yatırım ile 6.5 kilometresi çelik hat ve servis hatlarıyla birlikte olmak üzere toplamda 286 kilometre civarında doğalgaz hattı döşenecek.

 Başkan Tosun; “Doğalgaz, Kula’nın Tüm Merkezi’ni Kapsayacak”

 Kula için bugünün tarihi bir gün olduğunu ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Isınma türlerinden olan Doğalgaz artık ısınmada konfor olarak öne çıkıyor. Artık şehirlerde ve kentlerde doğalgaz olmaması eksiklik olarak kabul ediliyor. Maddiyat açısından da doğalgazın ucuz olması tercih edilmesinde en önemli faktörlerin başında geliyor. Bizde doğalgazın sağladığı kolaylıklarında dolayı doğalgazı Kula’ya getirmek için çok uğraştık. Kula hava kirliliğinden kurtulmuş olacak. Bizler buralara kolay gelmedik. Her zaman çalışanlarımızla birlikte vatandaşlarımıza rahat ve konforlu hayatı daha iyi nasıl sunarız, Kula’yı bir adım daha nasıl ileri götürürüz bunların üzerinde çalışmalar sürdürüyoruz. Doğalgaz inşallah en kısa zamanda 28 Eylül 2018 tarihinde Zaferiye Mahallemizden başlayarak tüm mahallemize ulaşacak. Hepimizin hedefimiz 2019’un ilk altı ayında doğalgazı Kula’ya vermek. Kula’ya hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

 Çevreci bir yakıt olan Doğalgazın diğer yakıtlara oran daha konforlu ve temiz bir ısınma sistemi olduğunu ifade eden Aksa Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran; “2018 yılı içinde Kula şehir merkezine doğalgaz dağıtım hattı döşemesi çalışmlarına en kısa zamanda başlayacağız. Teknik incelemelerimizi tamamladık ve Kula Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Tosun ile birlikte sizlerin de huzurunda protokol imzalıyoruz. Aksa Doğal Gaz tarafından alt yapı çalışmaları, Kula Belediyesi tarafından da üstyapı çalışması tamamlandığında Kula’ya doğalgaz verilmesi planlanmaktadır. Doğalgaz ilçeye geldiği zaman yalnızca ısınma sistemi değil ayrıca bir iş sahası gelmiş olacak. İlçeye açılacak olan tesislerde çalışanlar yine kendi içinizden vatandaşlar olacak. Anlaşmamız hem Kula’ya hem de bize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

8.8.2018