Haberler

Kula Belediyesi Bu kez Çocukları Sevindiriyor

Kula Belediyesi, ilçeye bağlı merkezden mahallelerde çocukların daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak amacıyla mahallelere çocuk oyun grupları kuruyor.

Kula Belediyesi, köyden mahalle statüsü kazanan merkezden uzak mahallelerde titizlikle çalışmaya devam ediyor. Ulaşım, kanalizasyon, içme suyu ve arazi yolları gibi alanlarda yaptığı hizmetlerin yanında, mahallelere oyun grupları kuran Kula Belediyesi çocukları da sevindiriyor. Toplamda 11 mahalleye kurulan çocuk oyun grupları ile Kula Belediyesi, mahalle sakinlerinin hem hoşça vakit geçirmelerini hem de çocuklara güvenli bir şekilde oyun oynama imkanı sunuyor. Şimdiye kadar Seyitali, Hamidiye, Şehitlioğlu, İncesu, Başıbüyük, Ayazören, Evciler, Tatlıçeşme, Bebekli ve Güvercinlik Mahallesindeki çocuklar oyuncak gruplarına kavuştu.

Başkan Tosun; “ Çocuklarımız için Çalışıyoruz”

Çocukların doğal ortamlarda vakit geçirebilecekleri alanların arttırılmasını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Kula Belediyesi olarak merkez mahallelerimize ne hizmeti götürüyorsak merkezden uzak kırsal mahallelerimizde de aynı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yetişkin birey için su ve ulaşımın ne kadar önemli olduğunu biliyorsak çocuklarımız içinde parkın ve yeşil alanların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Çocuklarımıza eğlenceli ve güvenli alanlarda oyun oynamalarını sağlamak amacıyla mahallelerimize oyun gurupları kuruyoruz. Şimdiye kadar Kula Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü Ekiplerimiz 11 mahallemizdeki çocukları oyuncaklarına kavuşturdu. İnşallah imkanlarımız dahilinde bütün mahallemizdeki çocuklarımızı mutlu edeceğiz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların rahatı ve refahı için çalışmalıyız” dedi

 

 

21.11.2018