Haberler

KULA’DA “WEB TAPU SİSTEMİ” DÖNEMİ BAŞLIYOR

 

Kula Belediyesi ile Kula Tapu Müdürlüğü "Web-Tapu Sistemi" protokolü imzalandı. Protokolle tapuda yapılan pek çok hizmet belediyede de elektronik ortamda yapılabilecek.

 

Kula’da vatandaşların tapu işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirebileceği yeni bir hizmet dönemine geçiliyor. Kula Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) arasında, tapu müdürlüğü ile belediye birimlerindeki işlem yoğunluğunu azaltmak, işlem süreçlerini kısaltarak verimliliği artırmak amacıyla “Web Tapu Sistemi Üzerinden Elektronik Ortamda İşlem Yapılmasına İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalandı. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile Kula İlçe Tapu Müdürü Yunus Koç arasında imzalanan protokolle personelin iş yükü azalırken, vatandaşların tapu işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirmesi sağlanacak. Öte yandan işlemlerin bilgisayar üzerinden gerçekleştirilecek olması nedeniyle kâğıt israfı önlenecek. Uygulama sayesinde vatandaşların belediyeden şahsen teslim alarak tapu müdürlüğüne teslim etmesi gereken ıslak imzalı evraklar ile belediyenin tapu müdürlüğüne gönderdiği yazışma evrakları, Web Tapu Sistemi aracılığıyla elektronik olarak gönderilebilecek.

 

“ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞ MEMNUNİYETİ”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, kamu hizmetinde teknolojinin olanaklarından yararlanılmasının vatandaşlara sunulan hizmetin kalitesini arttırdığını ifade ederek “ Kula İlçe Tapu Müdürlüğü ile imzaladığımız protokolle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün uygulamaya koyduğu “Web-Tapu Sistemi” sayesinde tapu işlemlerinde belge güvenliği sağlanacak, bürokrasi azaltılacak, işlemler hızlanacak ve personelin iş yükü azalacak. Vatandaşlarımıza ve her iki kurumumuza hayırlı olsun” dedi.

9.1.2020