Haberler

KULA BELEDİYE MECLİSİ, 2 AY ARADAN SONRA TOPLANDI

  Korona virüs önlemleri kapsamında bugüne kadar sadece bir defa olağanüstü toplanan Kula Belediye Meclisi, normalleşme süreci ile birlikte ilk kez toplandı. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun başkanlığında toplanan belediye meclis üyeleri, sosyal mesafe düzenine uygun olarak oturdular.

 

Salona girişlerinde dezenfekten tutulan meclis üyeleri, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 56. Maddesi gereğince hazırlanan 2019 yılı faaliyet raporu, belediyenin 2019 mali yılı kesin hesabının 5393 Sayılı Belediye Kanun’un 18. Maddesi’nin (b) bendi ile aynı kanunun 64. Maddesi gereği ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 40. Maddesi uyarınca görüşülmesi, 5393 Sayılı Belediye Kanunun 25. Maddesi ve Belediye Meclis Çalışma Yönetmeliğinin 22. Maddesi uyarınca oluşturulan denetim komisyonunca hazırlanan 2019 yılı denetim raporu gibi önemli maddeler görüşüldü. Başkan Tosun’un yaptığı 2019 yılı Faaliyet Raporu sunumun ardından söz alan parti grup başkanvekilleri, faaliyet raporu hakkında görüşlerini sundu. Faaliyet raporunun oylanmasında yasa gereği Meclis Başkanlığı’nı Meclis Başkenvekili Mustafa Uygun yönetti. Konuşmaların ardından yapılan oylamada İyi Parti Grubu’nun 3 hayır oyuna karşılık MHP Grubunun 12 evet oyu ile 2019 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Tosun, Kula’nın geleceği için mesai harcayan başta meclis üyelerine, birim müdürlerine ve Kula Belediyesi personeline teşekkür etti.

 

Komisyon Üyeleri seçildi

Kula Belediye Meclisi’nde 2018 yılı encümen ve komisyonlarda görev alacak meclis üyelerinin seçimi yapıldı. Encümen Üyeliğine, Mustafa Sümen ve İbrahim Kilimci, Plan ve Bütçe Komisyonuna, Mustafa Akşehirlioğlu, Adnan Sarı, Nejat Gülmez, Sait Sandallı, Yakup Yılmaz, İmar Komisyonuna Mustafa Uygun, Murat Yanbolu, Harun Kaşıkcı, Nedim Güner, Aptullah Ergin, Tarım ve Kırsal Kalkınma Komisyonuna ise Mustafa Uygun, Halil Gacar, İsmail Canseven, Mustafa Sümen, Ramazan Kılıç seçildiler.

 

 Başkan Tosun, “Kula’nın Geleceği İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz”

30 Mart 2014 yılından bu güne kadar Kula Belediye Başkanlığı görev süresi içinde meclis üyeleriyle uyum içinde, gece gündüz demeden çalışmalarının sonucunda Kula’nın umut ve huzur dolu bir şehir olduğunu vurgulayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde Kula’ya ve Kulalılara hizmetlerin en iyisini sunmak için yoğun bir çaba gösterdik. Kulamızın yaşam standartlarını yükseltmek için projeler geliştirdik, kararlar aldık. Geleceğe yatırım olacak faaliyetlere imza attık. Vatandaşlarımızın yol, asfalt, içme suyu ve kanalizasyon noktasında ihtiyaçlarına karşılık verirken bir yandan da Kulamızı geçmiş tarihi ile birlikte gelecek nesillerimize aktarmak için çalışmalar yaptık. Kula’nın, 2014 yılından bugüne geldiği nokta ortadadır. Bunu en iyi değerlendirecek olan Kula Halkı’dır.” dedi.

 

9.6.2020