Haberler

BAŞKAN TOSUN'UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “
Birliğin, beraberliğin, kavuşmanın ve özlemleri dindirmenin müstesna günlerinden olan, sevgi ve dostluk bağlarını güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Hakk'a teslimiyet ve kulluk vazifemizin en güzel tecellisi olan 'Kurban Bayramı' özü itibariyle yeryüzündeki bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik çağrısı yapar. Hz. İbrahim’in sabrı, ikrarı ve sebatını, Hz. İsmail’in teslimiyeti ve adanmışlığını hatırlatan Kurban Bayramı, birlik, beraberlik, paylaşma ve infak etmenin bayramıdır. Bayram vesilesiyle yapılan ibadet, dua ve kesilen kurbanların Allah katında makbul olması en büyük temennimizdir.

Beslendiği her kaynağı İslam medeniyetiyle harmanlayıp gövdesinde filizlendiren bir Çınar misali halen dimdik ayakta duran Aziz Milletimiz, bu toprakları karış karış hoşgörü tohumlarıyla yeşerten Yunus Emre, Hacı Bayram-ı Veli , Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli ve Hoca Ahmet Yesevî’den aldığı emanetin bilincinde birlik ve beraberliğini hiç şüphe yok ki bu bayramda bir kez daha pekiştirecektir. Nasıl ki, İbrahim Peygamberin teslimiyeti ve Hz. İsmail’in sabrı bir kurtuluşa vesile olmuşsa milletimizin hoşgörü, dayanışma, sabır ve birliği de bizleri müreffeh yarınlara taşıyacak kurtuluş vesilesi olacaktır. Hepimizin malumu, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını tehdidi altında idrak edeceğimiz bir bayrama daha erişmiş bulunuyoruz. İnsanlık olarak içinden geçtiğimiz zorlu salgın süreci, hayatımıza yeni zorunluluk ve sorumluluklar getirdi. İslam alemi için çok büyük bir manevi anlam taşıyan Kurban Bayramı'nı; sağlığımız ve sevdiklerimiz için salgına karşı uygulanan tedbirlere uygun bir şekilde kutlamak zorundayız. Devletimizin, salgınla mücadelede yürüttüğü çalışmaları boşa çıkarmamak için her zamankinden farklı olarak bu bayram coşkusunu daha hassas kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili Kulalı hemşehrilerimin olmak üzere, aziz milletimizin ve Türk-İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum." diye konuştu.


 
 
 

30.7.2020