Haberler

YENİ PAZARYERİ İÇİN ÖNEMLİ PROTOKOLDE İMZALAR ATILDI

 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile Kula’da yapılacak olan yeni pazaryeri için yatırım protokolü imzaladı.


Manisa’nın Kula ilçesinde hayata geçirilmesi planlanan modern pazaryeri için yaklaşık 10 milyon lirayı bulan katkıyı içeren protokol, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun tarafından imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün makamında gerçekleşen protokolde Manisa Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Kilimci, Nedim Ergün ve Mustafa Uygun da bulundu.

Başkan Tosun; “ Ortak Amacımız, Yeni Pazaryerini Kula Halkına Kazandırmak”
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Manisa Büyükşehir Belediyemiz geçtiğimiz dönemde yaklaşık 4 Milyon gibi bir bedelle Kula’nın yeni pazaryeri alanını kısmi kamulaştırmıştı. Kula Belediyesi'nin arsa tahsisini yaptığı 32 Konutluk Yanık Ülke Konutları yine Manisa Büyükşehir Belediyemiz tarafından inşa edilmişti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'ün direktifleri ve yapmış olduğumuz görüşmeler sonucu pazaryeri yapımında kullanılmak üzere 32 konutun bedelsiz olarak Kula Belediyesine tahsisi protokolünü imzalamış bulunuyoruz. Kula Belediyesi olarak 32 konutun satışından elde edilecek gelir üzerine 3 ile 5 milyon arası bir ilave yaparak yeni pazaryeri projesini en kısa zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Kula’ya değer katacak yeni pazaryeri hem halkımız hem de pazar esnafımıza hizmet verecek. İçerisinde satış tezgahları, otoparkı, idari ofisleri, yeşil alanları, sosyal donatı alanlarının olacağı Kula’ya yakışır bir pazaryeri projesinin hazırlanmasında ve hayata geçirilmesi noktasında her zaman olduğu gibi bize destek ve güç veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Cengiz Ergün; “ Kula’nın Yeni Pazaryeri için 10 Milyonluk Katkı Sağlıyoruz”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yapılan protokolün ardından; “Kula'daki tarihi evlerin restorasyonu ile ilgili startını verdiğimiz ve Kula Belediyesi'nin yerini bize tahsis etmek suretiyle 32 konut inşa etmiştik.
Yine Kula halkına hizmet verecek olan yeni bir pazaryerinin yapılması projesini beraber organize etmiştik. 4 Milyon civarı bir bedelle bu pazaryerinin kısmi kamulaştırmasını tamamlamıştık. Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun ile beraber yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 32 konutun satışının Kula Belediyesi tarafından yapılması ve elde edilecek gelirin pazaryerinin yapımında harcanması suretiyle Büyükşehir Belediyesi olarak bu yetkiyi bu protokolle devretmiş oluyoruz. İnşallah en kısa sürede Kula'ya yine bizim kamulaştırdığımız ve Yanık Ülke Konutlarının bedelini üzerine koyduğumuzda 10 Milyonun üzerinde Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla Kula halkına modern bir pazaryerini kazandırmış olacağız. Bu projenin hayata geçirilmesinde Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun'a, ilgili Belediye Meclis Üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

24.11.2020