Haberler

MASKİ'DAN KULA'YA ZİYARET

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik ve İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, MASKİ bünyesinde Kula ilçesinde faaliyet gösteren atık su arıtma tesisini ziyaret ederek merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik ve İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Kula İlçesini ziyaret etti. İlk olarak Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret eden Genel Müdür Yardımcısı Çevik ve beraberindeki heyet, Kula Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret ederek merkez mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MHP Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Kilimci, Mustafa Uygun, Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinatörü Faik Şentürk, MASKİ İlçe Şefi Tuba Ural’da programda hazır bulundu. Genel Müdür Yardımcısı Çevik, muhtarlarla yapılan toplantının ardından atık suyun arıtılmasındaki tüm aşamaları muhtarlarla yerinde inceleyerek paylaştı. Tesise giren kirli su ile çıkan temiz su arasında büyük fark olduğunu gören merkez mahalle muhtarları, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a ve MASKİ Genel Müdürlüğüne çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

 

Başkan Tosun; “ Temiz Su, Önümüzdeki yüzyılın En Büyük İhtiyacı”
Önümüzdeki yüzyılda dünyamızda temiz su ve tarımsal sulama suyuna duyulan ihtiyaç artacaktır.  Bu açıdan bu tür tesislerin varlığı ve çoğalması büyük önem taşıyor. Bugün burada MASKİ Genel Müdür Yardımcımız Gökhan Çevik, İlçe Hizmetleri Daire Başkanımız Serpil Çakır bizleri ziyaret ederek merkez mahalle muhtarlarımız ile beraber  atık su arıtma tesisinin tüm aşamalarını ve ileriye dönük yapılacak projeleri hakkında bilgilendirmede incelemelerde bulundular. Manisa genelinde yapılan özverili çalışmalarından dolayı başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

8.1.2021