Haberler

KULA BELEDİYESİ'NDE HALK UN SATIŞLARI BAŞLADI

Kula Belediyesine bağlı Beşibiryerde A.Ş. tarafından Halk Ekmek satışının ardından şimdi de un satışının başlaması, Kulalı vatandaşları memnun etti.


Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un talimatlarıyla vatandaşa ucuz temel gıda un alabilme imkanı sunan Halk Un tanzim satışına Kulalı vatandaşlar ilk günden yoğun ilgi gösterdi. 50 kilogramlık paketi 205 TL olan Halk Un satışları için vatandaşlar, sabah 09.00 ile 12.30 saatleri arasında Kula Belediyesi'nde ön ödemeli başvurularını oluşturarak istedikleri zaman Belediye Kültür Merkezi'nde oluşturulan un temin noktasından en temel gıda maddesi unu piyasanın yarı fiyatına alabiliyor.

Başkan Tosun, Vatandaşlara Bizzat İlgilendi

Halk un talep ve temin noktasında bulunan vatandaşlarla bizzat ilgilenen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; Halk Ekmek'in yanında en uygun fiyata vatandaşlara temel gıda un ulaştırmaya çalıştıklarını vurgulayarak’’ Biz Kula Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bütçesine ve sofralarına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Devletimizin de en üst düzeyde takip, tedbir ve yaptırım sistemini işleteceği bu ekonomik dalgalanma geçiş döneminde halkın temel gıda maddelerine doğrudan ve düşük fiyatla ulaşması amacıyla un tanzim satışını başlattık. Vatandaşlarımız için ekonomik sıkıntı çekildiği bu dönemde piyasalar normalleşene kadar piyasanın yarı fiyatına un satışına devam edeceğiz’’ dedi.

14.12.2021