Haberler

KULA'DAN MARMARİS'TEKİ YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA ARAÇ DESTEĞİ

 

Kula Belediyesi, Antalya'da başlayan ve yurdun çeşitli bölgelerinde devam eden yangınlara mücadeleye destek olmak için 1 ekskavatör iş makinası, 1 pikap ve 3 personeli Marmaris Yangın Bölgesi’ne gönderdi.
Kula Belediyesi, Muğla’da orman yangınlarının etkili olduğu Marmaris bölgesine yangınla mücadeleye destek olmak için 1 ekskavatör iş makinası, 1 pikap ve 3 personelini bölgeye gönderdi. Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinasyonuyla yangın bölgesinde ihtiyaç duyulması üzerine talep edilen ekskavatör iş makinası, 1 taşıyıcı lovbet ve destek ekibinin bulunduğu 1 pikap eşliğinde yola çıktı.
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun yaptığı yazılı açıklamada, " Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) koordinesinde yangınla mücadelede ihtiyaç duyulan 30 tonluk ekskavatör iş makinamızı, Marmaris'te devam eden yangın bölgesine destek olmak için yola çıkardık. Devletimiz tüm imkanları ile yangınlara müdahale etmeye devam ediyor.Birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerinden de üstesinden geleceğiz inşallah. Yangınlardan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybeden kardeşlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

23.8.2021