Haberler

200 YILLIK ESSANLAR KONAĞI, FOTOĞRAF SERGİSİYLE TURİZME AÇILDI

 Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesinin işbirliğiyle restorasyonu tamamlanıp butik otel konseptiyle konaklamalı turizme hizmet verecek Essanlar Konağı, Yaşayan Müze Kula isimli fotoğraf sergisiyle hizmete açıldı.


İzmir'in iki başarılı gazetecisi, aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Esat Erçetingöz ile Serhan Şarman'ın yaklaşık bir yıllık çalışmasının eseri olan Kula’nın tarihi ve kültürel mirası konulu "Yaşayan Müze Kula" isimli fotoğraf sergisi ile Essanlar Konağı'nın açılışı düzenlenen muhteşem bir törenle yapıldı. 
Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil’in de katıldığı törende 54 fotoğraf ziyaretçilere sergilendi. Törende sergi sponsoru Kula Maden Suyu A.Ş'nin yöneticileri, İzmir ve Manisa'dan gelen fotoğraf sevdalıları, basın mensupları, tarih araştırmacıları, kamu kurumlarının amirleri, STK Başkanları, tarihi konağın ismini aldığı Essanlar sülalesi mensuplarından Rahmi Erdil ve ailesi de yer aldı.
Açılış töreni projede emeği geçenlere plaketlerin verilmesi ile son buldu.
Sergi fotoğrafları; Yunus Emre Kültür Merkezi fuaye alanında sergilenmeye devam edecek.

4.9.2021