Haberler

DEPREM RİSKİ TAŞIYAN OKUL BİNALARINDA YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

Kula'da deprem dayanıklılık testine göre riskli ve tehlikeli olduğu gerekçesiyle 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde eğitime ara verilen Milli Eğitim Bakanlığına ait 2 okul binasının yıkımı başlatıldı.

Risk taşıyan ve yıkılması kararlaştırılan Jeopark Ortaokulu, Tabduk Emre İlkokulu, 4 Eylül ilk ve ortaokulu binalarının yerine yapılacak yeni okulların yapım ihalesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 12 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Deprem riski taşıyan okul binalarının yıkım çalışmaları ise Kula Belediyesi ekipleri tarafından yürütülüyor.
Yıkım çalışmalarını inceleyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, okulların en kısa zamanda tamamlanarak eğitime açılmasını temenni ettiklerini söyleyerek Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve ilgililere teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş da Jeopark Ortaokulu'nun 32 derslik, 4 Eylül İlkokulu'nun da 24 derslik olarak yapılmasına karar verildiğini anlatarak desteğinden ötürü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ettiklerini vurguladı. 

21.10.2021