Haberler

ZABITA'DAN FAHİŞ FİYAT VE ETİKET DENETİMİ

 Kula Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde iş yerlerinde, marketlerde, fahiş fiyat artışlarına yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Kula Belediyesi Zabıta Ekipleri, vatandaşların sağlığını korumak ve güvenli alışveriş yapabilmelerini sağlamak için rutin olarak yaptığı denetimleri arttırdı. İlçe genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışı denetimi yapan ekipler, marketlerdeki ürün raflarını dolaşarak etiketleri inceleyip fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığını tespit etmeye çalışıyor. Çalışmalar kapsamında ilk olarak zincir marketlerde denetimler gerçekleştiren ekipler, yerel market ve diğer gıda sektöründe hizmet veren işyerlerine denetimlerini sürdürecek. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, ilçe halkının sağlıklarını korumak, fırsatçılığın önüne geçmek ve haksız kazancı engellemek için Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yoğun mesai harcadığını belirtti.

Zabıta Müdürü Ulu: “Market Denetimlerini Sürdüreceğiz”

Vatandaşların güvenli alışveriş yapabilmesi adına kontrol ve denetimleri sıklaştırdıklarını belirten Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu, “Ekiplerimiz ilgili kanunlar ve yönetmelikler ile yetkilerimiz çerçevesinde raf fiyatları ile kasada oluşan fiyatların uyuşup uyuşmadığını kontrol ediyor. Vatandaşlarımız bu tür problemler ile karşılaştıkları takdirde 153 Zabıta hattını arayarak ya da zabıta müdürlüğümüze gelerek talep ve şikayetlerini bizlere iletebilirler. Market denetimlerimizi ilçe genelinde belirli aralıklarla sürdüreceğiz” dedi.

10.12.2021