Haberler

CUMHURİYETİMİZİN 99. YILI KUTLANDI

Cumhuriyet’in kuruluşunun 99. yıldönümü Kula’da Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler ile kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, yurdun dört bir yanında coşku içerisinde kutlandı. Kula’da Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başlayan kutlamalar, Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Kent Meydanı’nda devam etti. Kutlama törenine; Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel,  İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen, Askerlik Şubesi Başkanı V. Astsubay Kıdemli Üstçavuş Fatih Musluk, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri,  Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, kamu kurum amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda Kulalı katıldı. 

Düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tatlısöz, "Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıldönümünü büyük bir heyecanla kutluyoruz. 29 Ekim, milletimizin bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Ülkemiz, cumhuriyetin ilanıyla birlikte kalkınma, ilerleme ve modernleşme yolunda çok önemi mesafeler kat etmiş ve bugün modern dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir” dedi.

Kaymakam Birkan Tatlısöz’ün konuşmasının ardından program, törene katılan öğrencilerin şiirlerini okuması, Kula'da "Değerli Zamanlar Projesi" müzik dinletisi, Yaren ekibi ve  Halk Oyunları ile devam etti. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

31.10.2022