Duyurular

Manulaş Duyurusu

 BASIN AÇIKLAMASI

Manulaş'dan Elektronik Kart Bilgilendirmesi

Manisa Büyükşehir Belediyesi iştiraki Manisa Ulaşım A.Ş (MANULAŞ) son dönemde İl genelinde toplu ulaşımda kullanılan elektronik kartlarla ilgili kavram karmaşasını ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve vatandaşlarımızı sağlıklı olarak bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapma gereği duymuştur.Buna göre İl genelinde kullanılan elektronik kartlarla ilgili geçerli olan tarifeler aşağıdaki gibidir.
01.01.2016 Tarihi itibari ile Manisa genelinde uygulanmakta olan Elektronik Kart değişim ücret tarifeleri;

1. Manisa Merkezde 1 yıl süre ile (01.01.2016/31.12.2016) Eski kartlar ( Tam ve İndirimli Kentkart) geçerli olup yolcularımız bu kartlar ile seyahat edebileceklerdir.
2. 01.01.2016 Tarihi itibari ile ilçelerde Manisakart uygulamasına geçildiği için, Eski kartlar (Tam ve İndirimli Kentkart) kullanılmayacak olup, yolcularımız eski kartlarını,yeni kartlar ile kart basım merkezlerimizden ücretsiz bir şekilde değiştirebileceklerdir.
3.İlçelerde Eski kartıolmayıp, yeni kartalacak (Manisakart) olan yolcularımız 5,00 TL karşılığında Elektronik kartlarını temin edebileceklerdir.
4. İlçelerde kullanılan Eski İndirimli Kartlarını ( Kentkart; Öğrenci, 65 Yaş üstü, Engelli, Şehit yakını ve Gazi) , Yeni kartlar ile ( İndirimli Manisa kart) yolcularımız ücretsiz bir şekilde değiştirebileceklerdir. Yeni İndirimli kart ( Manisa kart; Öğrenci, 65 Yaş üstü, Engelli, Şehit yakını ve Gazi, Belediye Pers.) alacak olan yolcularımız ise 10,00 TL karşılığında bu kartlarını, kart satış merkezlerimizden temin edebileceklerdir.
5. İndirimli Kartlarda (Öğrenci, 65 Yaş üstü, Engelli, Şehit yakını ve Gazi, Belediye Pers.) yıllık yapılmakta olan vize işlemleri de eskiden olduğu gibi, yine 10,00 TL karşılığında yapılacaktır.
6. Şubat ayı sonuna kadar, Manisakart’ı bulunmayıp, Şoför Kartı ile biniş yapan yolcularımıza uygulanan indirim, 1 Mart 2016 Tarihinden sonra uygulanmayacağından, vatandaşlarımızın bu tarihe kadar Manisakart almalarını tavsiye ediyoruz.

KART TARİFELERİ

MANİSAKART ( TAM) 5,00 TL

MANİSAKART (İNDİRİMLİ KARTLAR);(ÖĞRENCİ, 65 YAŞ ÜSTÜ, ENGELLİ, ŞEHİT YAKINI VE GAZİ, BELEDİYE PERS.) 10,00 TL

KART DEĞİŞİMLERİ ( ESKİ KARTLAR) ÜCRETSİZ
YILLIK VİZE ( 65 YAŞ ÜSTÜ, ENGELLİ, ŞEHİT YAKINI VE GAZİ) 10,00 TL

YILLIK VİZE ( ÖĞRENCİ, BELEDİYE PERS. ) 10,00 TL

9.2.2016