Müdürlüklerimiz » Hukuk İşleri Birimi

Av. Selim YANBOLU - Kurum Avukatı
 
31 Ocak 1989 yılında Kula’da doğdu. ÖSS’deki başarısı ile Türkiye 2222. İkinci olan Selim Yanbolu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmeye hak kazandı. Çeşitli Bilimsel/Akademik faaliyetler içinde adından söz ettirdi. Yönetimlerinde aktif rol aldığı Ceride-i Kantar Öğrenci Topluluğu, Ayyıldız Kültür Fikir Sanat Topluluğu ve Turkuaz Sanat ve Tarih Topluluklarında almış oldukları görevleri başarıyla tamamladı. 2014 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup aynı yıl içerisinde  Manisa Barosunda Staj hayatına başladı. 23 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen törenle Manisa Barosu Başkanının elinden Avukatlık Cübbesini giyen ve ruhsatnamesini alan Av. Selim Yanbolu Meslek Hayatına 2016 yılında Kula Belediyesi’nde Resmi Kurum Avukatı olarak göreve başlamıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.
 
 
Avukat : Av. Selim Yanbolu
Telefon : 0 (236) 816 70 05 - 136
E-mail : hukukisleri@kula.bel.tr

 Temel Görevler

Kula Belediyesi Hukuk İşleri Birimi, belediye bünyesinde bulunan tüm birimlere hukuki mütalaalar verir.

Kula Belediyesi’nin taraf olduğu adli işlemlerde belediyemizi temsil eder. Kula Belediyesi ile vatandaşlar arasında meydana gelen tüm sorunlar hakkında yargı öncesi hukuki sınırlar içinde kalarak çözümler üretir.

 Projeler

Müdürlüklerimizce üretilen projelerin hayata geçirilmesi konusunda tüm dikkat ve titizliği ile iş ve işlemleri özellikle ihale konularında sürdürmektedir. Bunun dışında, temel gayelerimiz ihalelerde şeffaflığı en yüksek düzeyde tutmak, taşınır işlemlerini en hızlı şekilde aksaklığa mahal verilmeksizin tam ve eksiksiz olarak sürdürmek ve motorlu vasıtalarımız ile gerek vatandaşlarımıza, gerek idaremiz içerisinde gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarına sağladığımız hizmetin her zaman için daha üst noktalara çıkmasını hedeflemek ve gerçekleştirmektir.